چهارشنبه, 26 تير 1398

درباره جشنواره

انتقال خون نقش گسترده ای در تامین سلامتی بیماران دارد . بسیاری از  بيماران نياز به تزريق  فرآورده های خون دارند كه اين عمل بايد در صحت و سلامت كامل انجام شود. سالانه 5/4 میلیون خون و فرآورده خونی در کشور مورد استفاده قرار می گیرد که تاکیدی بر توجه به تامین خون سالم  می باشد. اين مطلب محقق نخواهد شد مگراين كه اطلاعات كافي مبتنی بر شواهد برای متخصصین بالینی ، علوم پایه و سایر افرادی که در فرآیند مصرف خون دخالت دارند، در دسترس باشند . نکته ای که سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان جهانی بهداشت مطرح می‌کنند این است که چرخه انتقال خون،  از رگ اهدا کننده تا رگ گیرنده را در بر می‌گیرد. بدین مناسب موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون در نظر دارد با همکاری سازمان انتقال خون به عنوان متولی  تامین خون مورد نیاز در سراسر کشور، سازمان نظام پزشکی، انجمن بیهوشی، انجمن خون و سرطان کودکان، انجمن تالاسمی ایران و انجمن زرتشتیان ایران نسبت به اعطای پژوهانه و جایزه پژوهشی به پژوهش های کیفیت محور و اثر بخش در زمینه طب انتقال خون اقدام نماید .

لازم به ذکر است ،در سال 1368 به همت جمعی از افراد توانا اولین انجمن حمایت از بیماران دیر درمان به عنوان «انجمن تالاسمی ایران» تاسیس شد. دکتر مینا ایزدیار، رئیس گروه موسسان انجمن تالاسمی ایران و ریاست هیئت مدیره انجمن تالاسمی ایران با درایت خود نقش بسیار بارزی در راه‌اندازی این نهاد حمایتی داشت و نام دکتر مینا ایزدیار و خاطره همت والایش در اذهان باقی خواهد ماند. لذا به پاس خدمتان ارزنده ایشان در زمینه انتقال خون در بیماران تالاسمی، این جشنواره به نام ایشان نامگذاری گردید.

نشانی دبیرخانه جشنواره: تهران، بزرگراه شیخ فضل الله نوری، تقاطع بزرگراه شهید همت، موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون

تلفن :  88629447 (021)

فکس : 88629445 (021)

 tmi.ac.ir 

festival@tmi.ac.ir 
DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8